4 klaidos, daromos perkant kalėdines dovanas darbuotojams

Šv. Kalėdos – tai ypatingas metų laikas, kai savo darbuotojams galite padėkoti už atsidavimą ir lojalumą. Dovanomis, ar tai būtų spauda ant puodelių, pledai, kojinės ar kita miela smulkmena, nudžiuginę kiekvieną komandos narį, ne tik parodysite ypatingą dėmesį, tačiau ir padidinsite motyvaciją, kursite ryšį ir pagerinsite tarpusavio santykius. Suprantama, jog realybė dažnai kiek kitokia: sunku išrinkti dovaną, kuri patiktų ir tiktų kiekvienam. Dėl to norime išskirti pagrindines dovanojimo klaidas, kurių išvengę nepapulsite į nemalonias situacijas.

1. Pernelyg brangios dovanos

Tiesa, jog brangios dovanos gali pamaloninti artimų draugų ir šeimos narių širdis, tačiau norint parodyti padėką ir pagarbą darbuotojams, persistengti nederėtų. Ir tai ne todėl, kad jums būtų gaila pinigų. Brangios, daug pinigų kainuojančios dovanos gali priversti jūsų darbuotojus pasijausti nejaukiai ir nepatogiai, be to, jie gali jus ne taip suprasti.

Perdėtas dosnumas komandai gali signalizuoti apie jai keliamus didelius lūkesčius, kuriuos ji jausis įpareigota įgyvendinti ir taip parodyti savo padėką bei „atpirkti“ dovaną. Šaltuoju metų sezonu spauda ant puodelių, minkštas pledas ar termosas visuomet bus įvertinti kaip tinkama, šilta ir labai kalėdiška dovana.

2. Nepasidomėjimas darbuotojų puoselėjamomis tradicijomis

Taip, ne paslaptis, kad Kalėdų laukia labai daug žmonių visame pasaulyje, tačiau teisybė ir tai, kad yra žmonių, kurie jų nešvenčia. Jeigu jūsų įmonėje dirba tarptautinė komanda, sudaryta iš įvairių šalių atstovų, pasidomėkite, ar jų šalyse ar išpažįstamose religijose Šv. Kalėdos taip pat laikomos švente.

Pavyzdžui, jūsų kolektyve gali būti žydų kilmės atstovų, kurie švenčia Chanuką, arba afroamerikiečių, mininčių ne Šv. Kalėdas, o Kvanzą. Verta nepamiršti, kad kinai tiek šią šventę, tiek Naujuosius metus mini kiek vėliau nei visas pasaulis. Kaip elgtis tokiose situacijose? Skirkite jiems dėmesį ir išreiškite padėką už darbą, kuri nebūtų susieta su Šv. Kalėdomis. Žaisminga spauda ant puodelių gali būti puikus ir praktiškas būdas parodyti, kad jums rūpi kiekvienas komandos narys.

3. Pasikliovimas savo skoniu

Nesvarbu, perkate vyno butelį ar dėžutę sausainių, skonis – labai individualus dalykas. Žinoma, jeigu tiksliai žinote, kad darbuotojai mėgsta saldainius su viskiu, nedvejodami galite tai dovanoti. Visgi, maisto produktus ar gėrimus rekomenduojama dovanoti tik gerai pasigilinus, ką mėgsta, ko netoleruoja ir kam yra alergiški jūsų darbuotojai.

Savaime suprantama, kad būdami vadovais neturėsite laiko kiekvieno paklausti apie individualius skonio ypatumus, tačiau yra ir kitas būdas. Palikite šią užduotį žmogiškųjų išteklių personalui arba žmogui, kuris kasdien bendrauja su visais komandos nariais. Užduotį palengvintų anketos, kuriose darbuotojai asmeniškai surašytų, kuo mėgsta užkandžiauti. Jeigu neturite galimybių nei vienai pasiūlytai alternatyvai, tuomet rinkitės neutralesnes dovanas – tai spauda ant puodelių, gertuvės, medvilniniai maišeliai ar skėčiai.

4. Prastai apgalvota dovana

Aplink visi tik ir kalba, kad dovanos turėtų būti „gerai apgalvotos”. O ką tai reiškia? Rekomenduojama perkant dovanas atkreipti dėmesį į darbuotojų religines pažiūras, seksualinę orientaciją ar bet kokią kitą jautrią asmeninę temą. Netinkamos dovanos gali netgi įžeisti darbuotojus ir taip pabloginti santykius per vieną didžiausių metų švenčių.

Jeigu bijote suklysti, geriausia, kaip jau minėjome, pasirinkti neutralias dovanas. Nežinote, kokios jos? Idėjų jums gali pasiūlyti mūsų konsultantai. Pakanka brūkštelti elektroninį laišką nurodytais kontaktais ar tiesiog skambinti telefonu. Žinoma, visuomet galite atvykti ir nurodytu adresu.

Bet koks jūsų parodytas dėmesys per didžiąsias metų šventes darbuotojams paliks neišdildomą įspūdį. Nesvarbu, jūsų sprendimas bus spauda ant puodelių, ar kėdę šildys minkštutėlis pledas, o rankas – termosas. Nedidelės, gerai apgalvotos ir šiltos smulkmenėlės paglostys širdis ir sukurs tvirtesnį tarpusavio ryšį.