4 patarimai, kaip sveikinti vadovą svarbiomis progomis

Nors darbo etiketo taisyklėse nenurodyta, kad vadovui reikia teikti dovanas svarbiomis progomis. Visgi, jeigu norite išreikšti savo pagarbą vadovui būtent šiuo būdu, jis visuomet priimtinas ir malonus. Smulkios verslo dovanos ir netikėtas dėmesys bet kurį lyderį privers jaustis vertinamu bei mylimu, o tai neabejotinai kurs tvarius ir šiltus tarpusavio santykius. Suasmeninta, apgalvota staigmena nuo viso kolektyvo pradžiugins net rimčiausiai atrodantį autoritetą. Bet neverta skubėti. Pirma susipažinkite su 4 patarimais, kaip derėtų teisingai sveikinti vadovą bet kokia proga.

1. Nustatykite dovanos kainą

Dažnai kolegos neturi galimybių prie dovanos prisidėti didelėmis pinigų sumomis. O to visai ir nereikia. Net ir su palyginus nedidele suma galite nustebinti savo komandos lyderį. Jums gali padėti atsakymai į du klausimus: ko nėra ant jo darbo stalo arba kokie yra jo pomėgiai? Yra daugybė parduotuvių, kuriose originalios, žaismingos ir skoningos verslo dovanos ne tik neištuštins kišenės, bet ir maloniai nustebins.

Bet kurio vadovo stalą papuoš antistresinis kamuoliukas su įmonės logotipu, kuris stovės ne tik dėl grožio – tai praktiška dovana lyderiams, kuriems tenka priimti atsakingus sprendimus ir įveikti stresines situacijas. Jeigu jūsų vadovas daug pasirašinėja ar žymisi mintis užrašinėje – tiek rašikliai, tiek užrašinės gali tapti puikia dovana. Mėgstantiems kavą nebus nieko maloniau nei kas rytą ant stalo matyti puodelį su savo įmonės logotipu. Tai kiekvieną dieną primins apie pasiektą sėkmę ir sunkaus darbo rezultatus.

2. Gal vertėtų sveikinti su kolektyvu?

Nesvarbu, ar savo mylimą lyderį sveikinate gimtadienio ar kitų metų švenčių proga, visų pirma apsvarstykite galimybę dovanoti daiktą ne nuo savęs asmeniškai, o tai daryti kartu su visu kolektyvu. Kodėl tai gera mintis? Žaismingos verslo dovanos, įteikiamos kartu su komanda, gali tapti kur kas originalesnėmis dėl vienos paprastos priežasties – didesnio biudžeto. Be to, vieni galite taip gerai nepažinti vadovo, kaip pažįsta jūsų kolegos.

3. Sveikinate vieni? Darykite tai diskretiškai

Jeigu vis dėlto nusprendėte, kad norite pasveikinti vadovą (ar vadovus) asmeniškai ir įteikti dovaną tik nuo savęs, patariame daryti tai diskretiškai. Darant tai matant kitiems kolegoms, gali pasirodyti, jog mėginate demonstratyviai pasipuikuoti ir užsitikrinti gerą vardą – tai neabejotinai supykdys ir įžeis jūsų bendradarbius. Dėl to siūlome būti komandos žaidėjais ne tik svarbiuose projektuose, tačiau ir dovanų įteikime.

Vienintelis paaiškinamas ir visiems teisingai suprantamas verslo dovanos įteikimas asmeniškai galimas tik tokiu atveju, jei su vadovu esate geri draugai ir už darbo ribų. Taip pat, jeigu norite dar labiau sustiprinti draugystės ryšius ir parodyti, kokie svarbūs jie jums yra. Vis dėlto, net ir tokiu atveju siūlytume sveikinti bičiulį ne darbinėje aplinkoje tam, kad išvengtumėte klaidingų nesusipratimų.

4. Niekada nedovanokite pinigų

Gyvenimiška patirtis rodo, kad dovana vokelyje įspėja apie „paskutinės minutės“ dovaną, kuriai išrinkti pritrūko laiko, arba jums visiškai nerūpi kito žmogaus pomėgiai ir interesai. Verslo dovanos vadovui pinigine išraiška yra prastas sumanymas ir dėl kitos priežasties. Maža suma atrodo lėkštai ir nerimtai, o didelė gali būti interpretuojama kaip bandymas papirkti. Dažniausiai tokia dovana priimtina tik iš vadovo pusės, priedų forma.

Vietoje pinigų į vokelį geriau dėkite dovanų kuponą. Žinoma, net ir tada rimtai apsvarstykite, ką jūsų įmonės lyderis mėgsta. Pavyzdžiui, nedovanokite knygyno dovanų čekio, jei jis nemėgsta ar neturi laiko skaityti.

Verslo dovanos vadovui gali būti puikus būdas išreikšti pagarbą, pripažinimą ir kitus teigiamus jausmus, kurių nerodote kasdieniame profesiniame gyvenime. Šalia dovanos puikiai tiks ir gražūs, įkvepiantys ir dėkingumu alsuojantys žodžiai. Neabejojame, kad toks derinys paliks neišdildomą įspūdį.