Kam ir kada dovanoti verslo dovanas?

Didžiausios metų šventės nėra vienintelis laikotarpis, kada derėtų siųsti verslo dovanas – nedidelės smulkmenėlės, tokios kaip rašikliai dovanų, maišeliai ar atšvaitai gali pagerinti santykius ne tik su verslo partneriais. Esti ir kitos grupės, kurioms jūsų dėmesys yra svarbus ir reikšmingas. Jeigu nesate tikri, kas yra šios grupės, paprasta taisyklė, galinti padėti nuspręsti, kam dovanoti simbolinę dovanėlę – tai įteikti ją tiems, kurie prisideda prie jūsų įmonės gerovės kūrimo. Įvardijant tiksliau, tai – partneriai, darbuotojai ir paslaugų teikėjai. Nesate tikri, kada ir kaip derėtų jiems parodyti dėmesį? Kviečiame skaityti toliau.

Dovanėlės partneriams

Rekomenduojama savo įmonės partneriams mažomis smulkmenėlėmis priminti apie save bent kartą ar du per metus. Kokios naudos tai duoda jums? Nedidelės ir netikėtos staigmenos užtikrins, kad savo partnerių atmintyje išliksite visus metus. Be abejonės, tai taip pat pagerins tarpusavio santykius.

Kad išliktumėte atmintyje kuo ilgiau, mėginkite dovaną suasmeninti. Pavyzdžiui, jeigu per vizitą partnerių dėmesį ir susidomėjimą patraukė rašomosios priemonės ant jūsų stalo – rašikliai dovanų reikštų daugiau nei tik paprastą dovaną. Tai parodytų, kad pastebite, kas jiems įdomu. Kiekviena individuali ir reikšminga dovanėlė, nesvarbu, ar tai būtų termosas, ar butelis vyno, parodys, kokia svarbi jums yra judviejų partnerystė.

Taip pat, kaip išrinkti personalizuotą smulkmenėlę, yra svarbu ir nutaikyti tinkamiausią progą. Atkreipkite dėmesį, ar visi, su kuo bendradarbiaujate, švenčia Šv. Kalėdas bei kokie jų religiniai įsitikinimai. Svarbu, kad jūsų dovanos nepasiektų partnerių kasmet tuo pačiu metu – tik per šventes. Geresnį rezultatą pasieksite, jeigu rašikliai dovanų, puodeliai ar bet kuris kitas aksesuaras nukeliaus bet kuria kita svarbia proga. Pavyzdžiui, galbūt įgyvendinote didelį projektą? Galbūt į rinką išleidote naują produktą? Švęskite šiuos pasiekimus kartu.

Staigmenos darbuotojams

Darbuotojai bent kartą per metus slapčia tikisi nuo įmonės gauti mažą smulkmenėlę, simbolizuojančią darbdavių dėkingumą. Dažniausiai pastarąją šie gauna vieną kartą, metų gale, per Šv. Kalėdas. Visgi, rekomenduojama savo komandą įvertinti ir nustebinti bent kelis kartus per metus, kad jie jaustųsi vertinami ir branginami. Tai nebūtinai turi būti daug lėšų reikalaujančios dovanos – kolektyvas kur kas labiau nustebs gavęs nedideles staigmenas.

Pavyzdžiui, jeigu jūsų įmonė ką tik sudarė pelningą sandorį, kurio sėkmę nulėmė puikus jūsų komandos darbas – rašikliai dovanų kiekvienam, prisidėjusiam prie idėjos, pakels savivertę ir paglostys širdį. Puiki proga parodyti ypatingą dėmesį yra gimtadieniai: termo puodeliai, kuprinės ar kitos praktiškos dovanos, lydimos įmonės vadovo sveikinimo, pradžiugins kiekvieną.

Nepamirškite ir paslaugų teikėjų

Ne paslaptis, kad ne visos įmonės per didžiąsias metų šventes prisimena savo paslaugų teikėjus – kurjerius, pašto darbuotojus, virtualius asistentus, konsultantus ir bet kuriuos kitus. Derėtų prisiminti pastaruosius bent per Šv. Kalėdas ar Naujuosius metus. Ypatingai svarbu atsidėkoti paslaugų teikėjams, jeigu dėl jūsų jie stengėsi daugiau nei nurodyta sutartyje. Bet kuris paslaugų atstovas nudžiugs iš jūsų gavęs net ir nedidelį padėkos ženklą: ar tai būtų rašikliai dovanų su jūsų logotipu, ar pledas, ar kojinės, ar bet kuri kita praktiška dovana.

Apgalvoti ir praktiški aksesuarai bet kuria proga kurs tvarius ir šiltus santykius su šias dovanas priimančiais asmenimis. Jeigu norite, kad jūsų įmonė klestėtų ir prie jos sėkmės prisidėtų pelningi sandoriai, originalios idėjos ir pagalba kuriant gerovę, nepamirškite ypatingomis progomis parodyti dėmesį ne tik partneriams ir darbuotojams, tačiau ir paslaugų teikėjams. Juk dovanos maloniai nuteikia kiekvieną.