5 mitai apie verslo dovanas

Įmonės reklamavimas verslo dovanomis populiarus jau ilgą laiką. Klientus stengiamasi sudominti įvairiais kasdien naudojamais, įmonės logotipu puoštais daiktais. Jie didina prekės ženklo žinomumą ir padeda pristatyti bendrovės veiklą, vertybes. Visgi kai kurių įmonių atstovai yra susidarę klaidingą nuomonę apie verslo dovanas, todėl jas renka ir dalina neteisingai. Štai 5 mitai, kurie dažniausiai klaidina žmones.

1. Dovanų niekas nenaudoja

Tai nebūtinai yra netiesa. Jeigu įmonė dovanoja visiškai nepanaudojamus ir nenaudingus daiktus, didelė tikimybė, kad klientas juos tiesiog išmes. Todėl svarbu išsirinkti ne tik dovanos tipą, bet ir tinkamą jos dydį, dizainą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų reklaminiai maišeliai – optimalaus dydžio, daugumai klientų jie bus patogūs, tad ir noriai naudojami. Dar vienas svarbus dalykas – pasirinkti tikslinę auditoriją. Nedalinkite dovanų visiems iš eilės. Išskirkite žmones pagal amžiaus grupes, pomėgius. Jeigu dovanos bus parinktos tinkamai, įmonė gaus daug naudos.

2. Verslo dovanos – labai brangios

Verslo dovanos neabejotinai reikalauja tam tikros investicijos. Visgi tai yra reklamos būdas. Naudodami tokią priemonę didiname prekės ženklo žinomumą ir tikimės sulaukti investicijų grąžos, o ji, tinkamai parinkus daiktus, gali būti išties nemenka. Jeigu palygintume šį reklamos būdą su kitais – jis visai nebrangus. Be to, įmonės turi galimybę rinktis iš įvairių dovanų, todėl gali užsisakyti ir finansinius lūkesčius atitinkančius gaminius.

3. Geriau kiekybė nei kokybė

Tikrai gali atrodyti, kad didesnis pigesnių prekių užsakymas yra geresnis pasirinkimas. Juk tokiu atveju dovanų gaus daugiau žmonių ir įmonės logotipą pamatys didesnė auditorija. Tačiau nėra prasmės dovanoti nekokybiškus daiktus – jie bus paprasčiausiai išmesti.

Geriau užsakyti kokybiškas prekes ir išdalinti mažesniam skaičiui žmonių, kurie jas naudodami toliau reklamuos įmonę. Pavyzdžiui, patvarūs reklaminiai maišeliai arba kelioniniai krepšiai reprezentuos įmonę žymiai ilgau. Geromis dovanomis taip pat sudarysite įspūdį, kad jūsų įmonėje vertinama aukšta kokybė, todėl atsižvelgiate į ją ir teikdami paslaugas.

4. Visų įmonių verslo dovanos – vienodos

Taip gali būti, jeigu didelis skaičius įmonių užsako šablonines dovanas, ant kurių pakeičiamas tik logotipas. Užsakant dovaną reikėtų skirti daugiau laiko dizaino parinkimui, kad daiktas išsiskirtų iš kitų ir atkreiptų dėmesį. Tada galėsite nesibaiminti, kad ir kitos įmonės padovanos tokių pačių dovanų.

5. Įmonei verslo dovanų užsakymas neduoda naudos

Kai kurios įmonės, ypač tos, kurios vysto verslą elektroninėje erdvėje, mano, kad verslo dovanos jiems nereikalingos. Galvojama, kad jeigu paslauga suteikiama internetu, tai ir visa reklama turi būti jame. Tačiau tai nėra tiesa: verslo dovanos gali puikiai reklamuoti ir elektroninėje erdvėje veikiančią įmonę. Jeigu išdalinti reklaminiai maišeliai su logotipu bus dažnai naudojami, juos pamatys aplinkiniai ir ieškos jūsų paslaugų internetu.

Klaidingos nuomonės gali lemti netikslingus ir investicijų grąžos neskatinančius sprendimus, todėl prieš užsakydami verslo dovanas gerai viską apgalvokite. Jeigu anksčiau dovanos nepasiteisino, pagalvokite, ką galėjote daryti ne taip. Žinodami problemos priežastį kitą kartą galėsite priimti teisingą sprendimą, kuris atneš jums naudos.