Ar drabužiai su įmonės logotipu gali tapti uniforma?

Įmones reprezentuojantys drabužiai su logotipu populiarūs jau labai ilgą laiką. Jie noriai naudojami įvairiuose renginiuose, prisistatymuose, o dažnai – ir dovanojami. Spauda ant džemperių, marškinėlių, kepurių ir kitų drabužių pasižymi plačiomis dizaino galimybėmis, tad ją lengva pritaikyti prie specifinių poreikių. Drabužius su įmonės logotipu galima pritaikyti ir dėvėjimui darbe, o tai skatindama įmonė taip pat gali gauti nemažai naudos.

Vienodi drabužiai – nauda ir darbuotojams, ir darbdaviui

Darbe dėvimi vienodi drabužiai gali sudaryti ir visą uniformą, ir tik dalį jos. Tačiau kad ir kokią dalį aprangos užsako įmonė, naudos gauna ir darbdavys, ir darbuotojas.

  • Darbuotojai sutaupo. Dažnai darbui perkami specifinio modelio, stiliaus drabužiai, kurie laisvalaikiu nenešiojami arba dėvimi tik labai retai. Jeigu visą aprangą ar bent jau jos dalį parūpina įmonė, darbuotojas gali nemažai sutaupyti.
  • Formuojamas tvarkingas įvaizdis. Ne veltui didesniuose bankuose ar kitose oficialiose įmonėse visi dėvi uniformas. Vienodai apsirengę žmonės visada atrodo oficialiau ir tvarkingiau, be to, taip jie yra lengviau atpažįstami klientams. Spauda ant džemperių, marškinėlių ir kitų drabužių taip pat gali nurodyti, kur žmogus dirba.
  • Jaučiamas bendruomeniškumas. Dailius ir patogius drabužius darbuotojai dėvi mielu noru. Jeigu dirbančiųjų yra daugiau, jie gali jaustis vienos šeimos dalimi, o tai skatina nuoširdžiai dirbti, nepriklausomai nuo užimamų pareigų.

Dažnai darbdaviai pasirenka nedėvėti tokios pačios aprangos, kurią užsakė darbuotojams. Visgi, jeigu norima geriau sutarti su kolektyvu, rekomenduojama prisiderinti prie kitų. Praversti gali ir tiesiog panašaus modelio, detalių (spalvos, kišenių) pasirinkimas.

Drabužiai su spauda – pasirinkimas skirtingiems stiliams

Vienodo stiliaus drabužiai visiems gali netikti. Tikėtina, kad vieniems darbuotojams labiau patiks spauda ant džemperių, kitiems – ant marškinių. Dėl to reikėtų pasirūpinti, kad drabužiai tiktų visiems, nepriklausomai nuo mėgstamo aprangos stiliaus. Naudinga pagaminti skirtingo tipo drabužių, pavyzdžiui, ir trumparankovių marškinėlių, ir džemperių, kad darbuotojams būtų patogu juos dėvėti skirtingais metų laikais.

Drabužių tipo ir spaudos dizaino pasirinkimas

Drabužiai ir paties spaudinio dizainas turėtų priklausyti nuo įmonės darbo specifikos bei darbe vyraujančio stiliaus. Jeigu darbuotojai aktyviai bendrauja su klientais, rinkitės formaliai atrodančią aprangą, pavyzdžiui, marškinius ar marškinėlius su nedideliu, bet gerai matomu įmonės logotipu. Jeigu darbuotojams tiesiogiai su klientais bendrauti nereikia, rinkitės laisvesnę, originalesnę aprangą. Tokiu atveju ir spauda ant džemperių, marškinėlių gali būti didesnė, linksmesnė, spalvingesnė. Nepamirškite, kad galima spaudą uždėti ir ant kepurių ar net kojinių.

Jei nenorite užsakyti pilnos uniformos, gali labai praversti sprendimas rinktis kelių tipų drabužius, kuriuos darbuotojams būtų nesunku derinti su jau turimais. Taip suteikiama laisvė darbuotojams dėvėti tai, kas jiems patinka, bet tuo pačiu ir skatinamas vieningumas. Taigi, skirkite laiko visoms detalėms apgalvoti – tuomet naudą pajus abi pusės.