Verslo dovanos ir jų spalvų psichologija

Kiekvienam verslui plečiantis, aktyviai siekiant tikslų ateina laikas pagalvoti apie verslo dovanas. Tinkamai parinkta dovana paliks gerą įspūdį svarbiausiems Jūsų klientams. Ji netgi gali nulemti pasirinkimą, klientui renkantis tarp Jūsų ir kito pasiūlymo. Puodeliai su užrašu ar logotipu, pieštukai, kepurės – visa tai įprastos verslo dovanos, kurioms parinkus tinkamą dizainą gamybos kaštai atsipirks keleriopai. Tačiau norint, kad tokios dovanos būtų veiksmingos, labai svarbu tinkamai pasirinkti ne tik jų dizainą, bet ir spalvas. Skirtingos spalvos kelia skirtingas emocijas, tad svarbu apgalvoti tai, su kokiais jausmais norite, kad įmonę sietų klientai ar verslo partneriai. Tad kokias spalvas rinktis planuojant įsigyti verslo dovanas?

Kokias asociacijas kelia skirtingos spalvos?

Panašiomis savybėmis pasižymi tiek specifinės spalvos, tiek jų atspalviai. Pateikiame verslo dovanoms naudojamas dažniausiai.

  • Balta – taikos, ramybės ir naujos pradžios simbolis. Ši spalva yra itin racionalus pasirinkimas verslo dovanoms, nes ją galima derinti su bet kokios kitos spalvos logotipais ir užrašais.
  • Ruda simbolizuoja ilgaamžiškumą, tvirtumą, komfortą ir saugumą, tad rudos spalvos puodeliai su užrašu kels klientams didesnį pasitikėjimą Jūsų įmone.
  • Žalia viena geriausių verslo dovanos spalvų įmonėms, kurios dirba ekologijos srityje, nes ji siejama su rūšiavimu ir gamtos apsauga. Žalia spalva simbolizuoja laimę ir pusiausvyrą.
  • Rožinėšvelni spalva, asocijuojama su motinyste, moteriškumu ir žaismingumu. Ši spalva yra vienas iš populiariausių įmonių, siūlančių į moterišką rinką orientuotas paslaugas ar produktus, pasirinkimų.
  • Mėlyna raminanti spalva, siejama su taika, viltimi ir intelektu. Mėlyna kelia pasitikėjimo ir užtikrintumo jausmus, puikiai perteikia užsibrėžtų tikslų siekimą.
  • Raudonagreitis, energija ir meilė. Visa tai neatsiejama nuo raudonos spalvos. Tai – dinamiška ir kone agresyviausia spalva visoje paletėje. Skirtingais raudonos spalvos atspalviais papuošti puodeliai su užrašu ar kitos verslo dovanos gali simbolizuoti tiek eleganciją, tiek žaismingumą ar jaunatvišką maksimalizmą.
  • Juoda siekiant formalaus, profesionalaus ar net prabangaus įvaizdžio tinka ypatingai gerai. Be to, juoda spalva visuomet dominavo verslo dovanų rinkoje dėl savo universalumo.

Nepamirškite, kad norimą rezultatą galima išgauti derinant kelias spalvas, jų atspalvius – pavyzdžiui, vieną spalvą pasirinkus fonui, dar kelias – akcentams.

Kaip spalvomis pabrėžti savo verslo identitetą?

Kai išsirinksite Jums labiausiai tinkančias spalvas, kurios padės patraukliai pateikti save potencialiems ar esamiems klientams, partneriams, reikės išsirinkti ir tai, kur tos spalvos bus panaudotos. Jeigu nėra taikomasi į konkrečią rinką, kurioje itin ryškios spalvos yra paklausios, tokių spalvų geriau vengti. Be to, fonui geriau pasirinkti akių neerzinančią spalvą, tokią kaip baltą ar juodą, ir ją derinti su ryškios spalvos įmonės logotipu. Tokie puodeliai su užrašu, logotipu ar kitos verslo dovanos atrodys itin profesionaliai ir sulauks didesnio klientų susidomėjimo.

Spalvos neabejotinai yra viena iš svarbiausių priemonių, tinkamų siekiant įtvirtinti savo įmonės identitetą ir patraukliai prisistatyti, tad suprasti potencialų spalvų poveikį – būtina. Skirkite šiek tiek laiko, kad įvertintumėte savo įmonės žinutę, tikslus, pasirinkite tinkamą spalvą, ir Jūsų verslo dovanos atsipirks su kaupu.