Kaip paskatinti darbuotojų fizinį aktyvumą?

Darbas tradiciniame biure yra gana statiškas, nereikalaujantis fizinių pastangų ar didelio judėjimo iš vienos vietos į kitą. Nors galima pasimėgauti tokiu pasisėdėjimu ir ramiai praleisti dieną dirbant kompiuteriu, toks nuolatinis pasyvumas gali neigiamai paveikti mintis ir motyvaciją dirbti. Norint pagerinti darbuotojų motyvaciją, kūrybiškumą, sveikatą ir net pasitenkinimą darbu, reikėtų paskatinti juos dažniau užsiimti bent minimalia fizine veikla. Tereikia rasti linksmų būdų, kaip tai padaryti.

Aprūpinkite komandą reikmenimis

Parodykite darbuotojams, kad Jums rūpi jų fizinė sveikata. Įteikite jiems Jūsų atributika papuoštus sporto reikmenų: tai gali būti rankšluosčiai su logotipu, gertuvės, išmargintos Jūsų įmonės spalvomis, ar net marškinėliai, reprezentuojantys darbovietę. Įmonės šūkis ar logotipas padarys šiuos daiktus patrauklesniais ir primins žmonėms apie vertybes.

Nesudvejokite ir taip pat pasirūpinkite darbuotojų energija. Parūpinkite jiems gerą ir sotų energijos užtaisą – proteino batonėlius, kurie pravers po geros mankštos ar treniruotės ir leis toliau entuziastingai tęsti savo darbą.

Skatinkite mankštą ir sportą

Leiskite savo darbuotojams reguliariai daryti mankštos pertraukėles. Tai gali būti tiek trumpas pasivaikščiojimas, tiek tempimo pratimai arba greita jogos pertraukėlė – svarbiausia, kad žmogus kuriam laikui nueitų nuo kompiuterio ir prajudintų savo raumenis.

Jei prie darbovietės yra sporto klubas, sudarykite su juo sutartį. Čia kaip tik pravers Jūsų įmonės atributika, pavyzdžiui, rankšluosčiai su logotipu, kuri kitiems lankytojams reklamuos prekių ženklą. Organizuokite visos kompanijos sporto užsiėmimus, kurie galėtų vykti tiek prieš pradedant darbą, tiek po jo, arba net ir per pietų pertrauką. Įvairūs maratonai tinkamai pasiruošus – taip pat puiki idėja.

Komandinė veikla – taip pat šaunus pasirinkimas

Užsiimkite reguliaria komandine veikla: organizuokite žygius, dviračių maratonus, krepšinio ar futbolo varžybas, bėgimo rungtis ir dar daugiau. Kad užtikrintumete žmonių energingumą, planuodami tokius renginius nepamirškite parūpinti ir sveiko maisto, pavyzdžiui, vaisių, daržovių ir proteino batonėlių.

Komandinė veikla ne tik paskatins darbuotojus daugiau užsiimti fizine veikla, bet ir suartins juos, leis sustiprinti ryšius tarp skirtingų skyrių. Leiskite kurtis rimtoms įmonės sportinėms komandoms ir siųskite juos į įvairius sportinius renginius. Čia Jūsų įteikta atributika, tokia kaip minėti rankšluosčiai su logotipu, marškinėliai ir gertuvės, pravers kuriant vieningos komandos įvaizdį.

Gera fizinė veikla – geros mintys

Suteikti savo darbuotojams progų gerai prasimankštinti ar pasportuoti – tikrai verta. Visgi kartais neužtenka tik sudaryti palankias sąlygas įvairioms sportinėms veikloms. Patys prisijunkite prie savo darbuotojų ir kartu su jais užsiimkite fizine veikla: tai pagerins ir Jūsų santykius. Prisiminkite, sveiki, fiziškai aktyvūs darbuotojai yra laimingesni ir produktyvesni, tad sportas – tik į naudą.