Kaip sustiprinti komandinę dvasią?

Tikriausiai daugelis darbdavių siekia, kad pas juos dirbantys žmonės būtų laimingi ir patenkinti. Didesnis darbuotojų pasitenkinimas dažnai lemia didesnį darbo produktyvumą, tad tokioje situacijoje laimi visi. Deja, ne visada pavyksta pasirūpinti, kad kiekvienas darbe jaustųsi įvertintas, noriai įsitrauktų į veiklas. Ką daryti, kad komandinė dvasia sustiprėtų?

Dovanos darbuotojams – puiki motyvacija

Gal iš pirmo žvilgsnio ir primityvus, tačiau kiekvienam širdį paglostantis motyvacinis būdas – dovanėlės. Visai nesvarbu, ar tai yra kažkas praktiško, kas buvo nusipelnyta už gerus darbo rezultatus, ar šiltos bandelės ryte.

Rūpindamiesi savo komanda galite pastebėti, kad pastangos išties atsiperka – geresnė nuotaika užtikrina produktyvesnę darbo dieną. Tokia motyvacinė programa skatina ne tiek konkurenciją, kiek norą pasiekti puikių asmeninių rezultatų, efektyviau dirbti komandoje.

Darbas komandoje gerina įvairius įgūdžius

Svarbu nepamiršti komandos formavimo svarbos – dirbdami kartu kolegos ne tik geriau gali pažinti vienas kitą, bet ir save. Dažnai būtent komandinis darbas atskleidžia stipriausias asmenines savybes bei trūkumus. Dovanos darbuotojams gali praversti ir čia – sugalvokite komandoms užduotis, o geriausiai pasirodžiusius galite apdovanoti. Bendri projektai – tai kas leidžia geriau pažinti vienas kitą, ugdyti pasitikėjimą.

Kas pakursto komandinę dvasią?

Bendrumo jausmas itin svarbus aspektas siekiant sutvirtinti komandą. Daugelis nori priklausyti bendruomenei, kuri yra šilta ir draugiška. Ten jis gali būti savimi. Verta paskatinti kolegas susitikti neoficialioje aplinkoje po darbo, kur visi galėtų atsipūsti ir laisvai bendrauti.

Suplanavus linksmą išvyką lengva išugdyti didesnį pasitikėjimą vienas kitu, kadangi laisvalaikio metu daugelis jaučiasi laisviau. Šitaip net ir uždaresnio būdo žmonės gali savo vietą komandoje, jaustis drąsiau. Gerai leidžiamas laikas  suartina komandą.

Linksmi vienodi marškinėliai ir kiti bendrumo jausmą kuriantys aprangos elementai – puikios dovanos darbuotojams. Gera nuotaika visuomet užtikrina motyvaciją.

Bendravimas – svarbiausias elementas komandoje

Kiekvienoje komandoje labai reikalinga komunikacija. Svarbu mokėti išklausyti ir stengtis suprasti kiekvieną – visi esame skirtingi, tačiau kartais pastebėjus menkas smulkmenas galima padaryti reikšmingų pokyčių.

Užtikrinus, kad komandoje komunikacija vyktų ir darbo metu, ir po jo, galima džiaugtis tvirta bendryste. Gera nuotaika dažnai lemia ir aukštesnę motyvaciją siekti geresnių rezultatų. Įvairios dovanos, kurias galite rasti internetinėje svetainėje Logobalt.lt – tinkamas būdas tai pasiekti.