Kodėl verta dovanoti gamtą tausojančias verslo dovanas?

Ekologiškos idėjos plinta kasdien, ir gamtą tausojantis gyvenimo būdas tapo gana populiarus. Prie šio judėjimo pradeda jungtis vis daugiau įmonių: renkamasi naudoti gaminius iš perdirbtų medžiagų, atsisakoma popieriaus ir plastiko, mažinamos elektros sąnaudos. Neapsiribojama tik šiais dalykais – galima rasti bendrovių, kuriose vis didesnę reikšmę įgauna ir verslo dovanos, atitinkančios ekologijos idėjas. Toks sąmoningas dovanojimas, naudingas tiek mažam, tiek dideliam verslui, jo įvaizdžiui. Štai kelios priežastys, kodėl vertėtų partneriams ir klientams įteikti ekologiškas dovanas.

Kaina

Kai kurie vadovai prieš pirkdami gamtai palankius daiktus gali sudvejoti dėl jų kainos, nes ji šiek tiek didesnė nei įprastinių produktų. Šis rūpestis visiškai suprantamas, bet tai – tikrai ne priežastis neinvestuoti į tokius dalykus.

Gamtą tausojanti produkcija gaminama iš perdirbamų medžiagų, kurių svarbus požymis – tvarumas. Bendrovėms, besirūpinančioms ekologija, ilgalaikė tokių daiktų nauda neabejotinai nusveria nerimą dėl išlaidų. Be to, vienos prekės kaina mažėja užsakant vis didesnį jų kiekį, taigi, kuo daugiau užsakote, pavyzdžiui, medžiaginių maišelių, tuo jie pigesni. Tokios verslo dovanos itin patvarios, todėl norint sumažinti įmonės išlaidas, investuoti į jas tikrai pravartu.

Išskirtinumas

Yra tik nedidelė tikimybė, kad konkurentai taip pat renkasi įteikti tokias dovanas savo partneriams ir klientams. Prie ekologijos judėjimo prisidedančių įmonių Lietuvoje dar nėra gausu, todėl tai puiki galimybė pasižymėti ir išsiskirti specifinėje verslo srityje.

Dovanodami specifinius, gamtą tausojančius daiktus, pradedate sieti savo bendrovę su konkrečiu produktu ir tampate lengviau atpažįstami. Tai efektyvus būdas parodyti verslo unikalų pardavimo pasiūlymą (USP) – veiksnį, išskiriantį produktą ar paslaugas dėl tam tikrų priežasčių. Šiuo atveju tai – ekologiškumas, prie kurio prisideda tvarios verslo dovanos.

Šis aspektas akcentuotas ir neseniai atliktame Kanados verslo plėtros banko tyrime. Jo rezultatai parodė, kad sėkmės sulaukia tos įmonės, kurios kažkokiu būdu išsiskiria. Tai gali būti neeilinis produktas ar paslaugos, anksčiau negirdėtos darbo pozicijos arba rečiau pasitelkiamos ekologijos principus atitinkančios dovanos.

Atidumas gavėjui

Dar vienas didelis šių daiktų privalumas tas, kad taip suasmeninama ir dovana, ir jos įteikimo procesas. Prieš pirkdami gamtą tausojančias priemones, labiau atsižvelkite į gavėjo poreikius ir interesus. Taip išrinksite daiktus, kurie išties pravers adresatui. Kadangi tai tvarios, praktiškos verslo dovanos, parodysite, kad Jums išties rūpi geri santykiai su partneriais ir klientais.

Įteikti ekologiškus daiktus išties naudinga. Taip galiausiai mažinamos išlaidos, verslas paverčiamas išskirtinesniu ir stiprinami ryšiai su kitomis bendrovėmis. Svarbiausia tai, kad ekologijos idėjas pritaikančios įmonės sulaukia daugiau visuomenės dėmesio, o jis padeda didinti prekės ženklo žinomumą.