Trumpas gidas, kaip išsirinkti tušinukus verslui

Metaliniai ar plastikiniai? Šratinukai ar rutuliniai? Rašikliai atrodo paprasta, kasdienė priemonė, bet jų asortimentas – itin platus. Gal jais ketinate aprūpinti save ir savo komandą, o gal panaudoti kaip verslo, reklaminę dovaną? Nesvarbu, kam šie tušinukai su logotipu galiausiai bus skirti: prieš įsigyjant šiuos daiktus reikia apsvarstyti keletą aspektų, kurie padės išsirinkti tinkamiausią rašiklį.

Skirtingos rūšys

Pirmiausia reikia išsirinkti tipą. Jų yra trys:

  1. Šratinukas. Jei rašymo priemonės bus dovanojamos reklaminiais tikslais, tikrai nesuklysite pasirinkę šiuos klasikinius, patikimus tušinukus, ant kurių puikiai atrodys Jūsų įmonės logotipas ar šūkis. Į juos dedamos šerdys – ne su vandens pagrindu pagamintu rašalu, todėl brėžiamos linijos storis išlieka tolygus. Daugelis renkasi naudoti būtent tokius rašiklius, tad jie dažnai randa vietą rankinėse, kuprinėse ir portfeliuose. Tokie tušinukai su logotipu netiesiogiai primena žmonėms apie Jūsų verslą kiekvieną kartą, kai jiems reikia pasižymėti kokią pastabą ar priminimą.
  2. Rutuliniai rašikliai. Jų šerdys pildomos vandens pagrindu pagamintu rašalu, kuris greitai džiūva. Dėl šioje priemonėje esančio specialaus mechanizmo jis lengvai teka, todėl garantuojamas sklandus, patogus rašymo procesas. Tai puikus pasirinkimas tiek reklaminiais tikslais, tiek perkant juos komandos nariams, kasdieniam darbui.
  3. Geliniai rašikliai. Šis tipas yra rutulinio tušinuko ir šratinuko derinys. Čia taip pat naudojamas vandens pagrindu gamintas rašalas, užtikrinantis malonų darbo procesą ir linijų švarumą, lygumą. Jį sudaro ne paprasti dažai, o pigmentai, todėl galima rinktis iš kelių spalvų, kurios rašant išlieka ryškios. Tokie tušinukai su logotipu ypač tinka pasirašinėjant dokumentus.

Nuo rašiklio tipo priklausys ir rašymo proceso sklandumas. Todėl prieš perkant juos naudinga apmąstyti, kam šios priemonės bus naudojamos: ar pasirašyti, ar retiems užrašams, ar nuolatiniam rašymui.

Kitokios formos

Tai turi įtakos rašant, tad pasirinkti patogią tušinuko formą taip pat svarbu. Nuo jos priklausys ne tik tai, ar ši priemonė neslys iš pirštų, bet ir tai, kokio dydžio logotipas tilps ant šono, ant kurios dalies jis bus dedamas.

Dovanodami juos reklamos tikslais, pasirinkite tokį, kuriame atsispindėtų Jūsų verslo bruožai. Pavyzdžiui, jei dirbama medicinos srityje, tinkamas pasirinkimas yra vienos spalvos, lygios formos tušinukai su logotipu – jais tarsi atspindimas patikimumas, tolygumas. Dirbantys su iliustracijomis ar dizainu kūrybiškumą gali išreikšti raštuotais ar prisegamais rašikliais. Jei darbas susijęs su technologijomis, daugiafunkcės rašymo priemonės tą puikiai parodys.

Pirkdami rašiklius savo darbuotojams atsižvelkite ir į tai, ar jie prie antgalio padengti gumine danga, ar ne. Ji paprastai užtikrina geresnį sukibimą, todėl tokius tušinukus malonu laikyti.

Logotipo pritaikymas

Apsvarstykite savo įmonės logotipą – kokio dydžio jis turėtų būti, kad būtų galima lengvai įžiūrėti? Ant kokios spalvos rašiklio jis atrodytų patraukliausiai? Margi ženklai itin gražiai dera prie tamsių, solidžių fono spalvų, o vieno atspalvio – priešingos spalvos fone. Norintiems kažko minimalistinio puikiai tinka ir paprasti, balti arba juodi tušinukai su logotipu.

Jei logotipas bus spausdinamas ant dangtelio, jis ir įmonės pavadinimas dera vienas šalia kito, išlaikomas optimalus, įskaitomas dydis. Taip pat galima naudoti ir didesnį logotipą, dedamą ant rašiklio „kūno“: čia jis matomas ir iš toliau. Reklaminiais tikslais galima pateikti ir įmonės kontaktinius duomenis, el. svetainės adresą ar net šūkį.

Nesvarbu, ar tušinukai perkami kaip reprezentacinė priemonė, ar darbui: norint nusipirkti tinkamą, patogią rašymo priemonę, rekomenduojama apmąstyti jų tipus ir paskirtį. Čia aptarti aspektai palengvins pirkimo procesą ir leis nuspręsti, kuris rašiklis geriausias Jums, Jūsų darbuotojams, partneriams ir potencialiems klientams.