Verslo dovanos ištikimiausiems klientams

Plėtojant verslą mums labai svarbu ne tik vis ieškoti naujų klientų, tačiau ir neprarasti jau turimų, nuolatinių. Norint juos išlaikyti neužtenka suteikti geras paslaugas – dažnai reikia pasistengti labiau. Verslo dovanos yra būtent tai, kas gali sudominti ištikimiausius klientus ir nuolat priminti jiems apie įmonę. Jeigu nusprendėte įteikti dovanų savo klientams, tai reiškia, kad jūs apie juos galvojate ir norite suteikti jiems kuo geresnę patirtį. Parinkus tinkamas dovanas, jūsų klientai neabejotinai pastebės ir įvertins jiems skiriamą dėmesį.

Dovanas rinkite atsakingai

Dovanų parinkimas iš esmės priklauso tik nuo jūsų idėjų ir vaizduotės. Vis dėlto svarbu vengti nenaudingų ir nepanaudojamų daiktų. Svarstydami, ką išrinkti turėtumėte pamąstyti, kokių pomėgių, įpročių turintys žmonės yra jūsų klientai. Galbūt jie dirba specifinėje srityje ir dovana praverstų dirbant? Pavyzdžiui, biuro darbuotojams bus naudingos užrašinės, o dirbantiems su technika gali puikiai tikti įvairūs įrankiai ar žibintuvėliai. Labiau išanalizavę klientų savybes galėsite lengviau nuspręsti, kokios verslo dovanos bus reikalingos ir nedūlės stalčiuose.

Originalumas – labai vertinama savybė

Sugalvoti tikrai gerą dovanos idėją nėra lengva, tad nebijokite tam skirti daugiau laiko. Įprasti ir niekuo neišsiskiriantys daiktai, net jeigu jie įteikti kaip dovana, daugelio jau nebestebina. Klientą sudominsite, jeigu dovana bus ne tik naudinga, bet ir originali. Net ir pats paprasčiausias daiktas gali atkreipti dėmesį, jeigu jis bus pateiktas įdomesniu būdu arba turės papildomą funkciją.

Dovanų idėjos

Jeigu gerai paieškosite, tikrai rasite, kaip nustebinti savo klientus. Galite rinktis originalius tušinukus, puodelius, išorines baterijas, USB atmintines, skėčius ir dar daug kitų daiktų. Mėgstantiems išskirtinį interjerą puikiai tiks verslo dovanos iš „Exclusive“ linijos, o naujausių technologijų gerbėjams – belaidžiai įkrovikliai ir kiti išmanūs daiktai. O jeigu išsirinktumėte tušinuką, į kurį įsideda USB atmintinė? Tai vienas iš variantų, kaip paprastus tušinukus galima paversti labai naudinga ir originalia dovana.

Ant dovanos – jūsų įmonės logotipas

Tai, ar klientams skirtos dovanos bus dekoruotos įmonės logotipu, priklauso tik nuo jūsų. Visgi patariame pasinaudoti tokia galimybe. Klientas jau netrukus gali pamiršti, nuo ko gavo dovaną, jeigu ant jos nebus nieko nurodyta. Tačiau reikia nepersistengti su logotipo ir kitos informacijos apie įmonę uždėjimu ant verslo dovanos. Jeigu logotipas bus per didelis, jis gali erzinti, per daug kristi į akis, todėl klientas gali nenaudoti daikto vien dėl pernelyg įkyraus įmonės reklamavimo.

Kita vertus, teisingai uždėtas logotipas gali suteikti jums naudos. Jeigu klientui dovana patiks, jis mielai ją naudos ir nešiosis kartu su savimi. Tokiu būdu ne tik gavėjas vis žvilgters į įmonės pavadinimą, bet ir aplinkiniai pastebės jūsų logotipą. Taip dovana bus ne tik padėkos, dėmesingumo ženklas, tačiau ir sumanus reklamos būdas.